Microsoft Yeni Yılın PPC Trendleri İçin 3 Tahminde Bulunuyor

Microsoft, 2023’ün başlarında hangi kategorilerin reklam tıklamalarında artış göreceğini tahmin ediyor.

Microsoft, yeni yılda reklam tıklamalarını artıracak ürün kategorileri için üç tahminde bulunuyor ve buna göre kampanyaların nasıl optimize edileceğinden bahsediyor

Opeepl tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, insanların en popüler Yeni Yılı, diyet ve egzersiz yoluyla gerçekleştirmeyi planladıkları daha sağlıklı bir yıl olacaktır.

Yaklaşan sağlık trendlerine bakan Microsoft Advertising, en önemli üç ürün kategorisi için kampanyaları optimize etmenin yollarını paylaşıyor.


1. ‘Organik Gıda’ %20 Arttı


Microsoft Advertising, organik gıda reklamlarına yapılan tıklamaların 14 Ocak haftasında artacağını ve bunun Aralık ayının aynı haftasına göre %20 artışla sonuçlanacağını tahmin ediyor.

Bundan yararlanmak için Microsoft Advertising aşağıdakileri önermekte:

“Pazardaki Kitleler ile Ocak ayında sağlıklı, besleyici yiyecek seçenekleri arayan kullanıcıları hedefleyin.Tahmin verilerimiz, tıklamaların kış aylarında 14 Ocak’ta zirveye ulaşacağını gösteriyor; bu nedenle, tatil bittikten sonra bütçenizi artırmanız gerekse de, ay ortasında bütçenizin tükenmediğinden emin olun.”


2. ‘Spor Kıyafetleri’ Aralık Başından Ocak’a Kadar Yükseliyor


Microsoft Advertising, spor giyim aramalarının Aralık başında artmaya başlayacağını ve Ocak ayına kadar devam edeceğini tahmin ediyor.

Bir blog gönderisinde, Microsoft Advertising şu tavsiyeyi paylaşıyor:

“Spor ve fitness giyim ürünlerinizi yılbaşı alışverişi indirimleri sırasında Kasım sonu ve Aralık başında sergilemek için Alışveriş kampanyaları kullanın. Microsoft verileri, tüketicilerin en çok 26 Kasım ile 3 Aralık haftaları arasında spor giyim arayacağını, ancak etkileşimin Ocak ayına kadar yüksek olacağını tahmin ediyoruz.”


3. ‘Fitness ve Beslenme’ Aramaları Dalgalar Halinde Geliyor


Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, fitness ve beslenme aramalarının yeni yılda artması bekleniyor.

Ancak Microsoft Advertising, arama ilgisi yıl boyunca birkaç kez artacağından, bu kategoriyi hedeflemek için “always-on” bir yaklaşım önermektedir.

“2021 verilerini, önümüzdeki yıl aktivite açısından ne bekleyebileceğimize ilişkin bir karşılaştırma olarak kullandığımızda, beslenme ve zindelik için yapılan tıklamaların Ocak, Mayıs, Temmuz ve Ekim aylarında etkileşimlerin zirveye ulaşacağını varsayabiliriz. Kitle Reklamları kullanıcıları PPC hunisinde arama taktiklerine yönlendirdiğinden dolayı her zaman “always-on” bir yaklaşım düşünmelisiniz.”