2023 Yılı İçin En İyi 6 WordPress Yorum Eklentisi 

WordPress tarafından yönetilen sitenizde incelemeler göstererek kitlenizle sağlam bir güven ortamı oluşturun. 

WordPress sitenize gelen trafiği artırmak, SEO’nuzu artırmak veya WooCommerce ürünlerinizden daha fazla satış elde etmek istiyorsanız, web sitenize bir WordPress yorum eklentisi kurmanın kesinlikle faydasını göreceksiniz. 

Hizmetleriniz veya ürünleriniz için yorumlar alarak ve güvenilirliğinizi artırarak , işletmenize yeni müşteriler çekme ve mevcut müşterileri elde tutma olasılığınız artar. 

Yorumlar, pazarlamanın en güçlü kaynaklarından biridir. Müşterilerinizden ve müşterilerinizden yorum toplamak da harika bir geri bildirim kaynağıdır. 

Bu, ürünlerinizde ve müşteri deneyiminizde değişiklik ve iyileştirmeler yapmanıza ve müşterilerinizle bir ilişki kurmanıza olanak tanır. 

Bu sadece tekrar müşteri olma şanslarını artırmakla kalmaz, aynı zamanda sizi ve hizmetlerinizi veya ürünlerinizi başkalarına tavsiye etmeye daha da istekli olurlar. 

Bir WordPress Yorum Eklentisi Seçmek 

Herhangi bir eklenti seçerken olduğu gibi, WordPress sitenize yüklediğiniz yorum eklentisinin güvenilir ve güvenli olacağından emin olmak istersiniz. 

Bir yorum eklentisi kurmadan önce, iyi incelemelere ve derecelendirmelere sahip olduğundan emin olun. 

Bir eklentinin yıldız derecelendirmesi ve yorum sayısı ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. 

Ayrıca, eklentinin kaç defa indirildiğini de kontrol etmek istersiniz. 

İndirme sayısı ne kadar yüksek olursa o snippet kadar iyidir çünkü bu eklentiyi kendi web sitelerinde daha fazla kişinin kullandığı anlamına gelir. 

Son olarak, eklentinin WordPress’in en son sürümüyle test edilmiş olduğundan emin olun. 

1. WP Review Pro 

WP Review Pro ile sınırsız renk seçimi ve yıldızlar, yüzdeler, like/dislike ve puanlar  gibi çeşitli derecelendirme seçenekleri elde edersiniz. 

Eklenti, 19 zengin snippet’ı destekler ve erişiminizi genişletmek için Facebook, Google ve Yelp incelemeleriyle sorunsuz çalışır. 

Kişiselleştirilebilir template’ler, markanızı veya diğer popüler yorum platformlarınızı eşleştirmeyi çok daha kolaylaştırır. 

2. Site Reviews 

Site reviews, kullanıcıların özelleştirilmiş bir form aracılığıyla yorum bırakmasını sağlayan basit bir yorum eklentisidir. 

Yorumlar için 1 ila 5 yıldızlı bir sistem kullanılır ve filtrelemek de mümkündür. 

Müşterilerin gördüğü ilk yorumların olumlu yorumlar olmasını istiyorsanız olumlu yorumları en üste sabitleyebilirsiniz. 

Site Reviews ,WooCommerce mağazanızdaki ürünler için WooCommerce İncelemelerini Site İncelemeleri ile değiştirmek üzere bir eklenti aracılığıyla WooCommerce ile de kullanılabilir. 

Shortcode, özel Gutenberg bloğu veya bir widget olarak kullanılabilir ve çeşitli tema ve oluşturucu türlerini barındırmak için yerel Elementor widget’larını da destekler. 

3. Plugin For Google Reviews 

Plugin for Google Reviews, genel bir Google API’ı kullanarak Google’dan alınan puanları ve yorumları özel olarak görüntüler. 

Ayrıca yorumları karıştırıp eşleştirebilirsiniz ve müşteriler web siteniz aracılığıyla diğer platformlara da yorum bırakabilirler. En iyi yorumlarınızı en üste koymak ister misiniz? 

İncelemeleri istediğiniz sırayla görüntülemek için filtre özelliğini kullanın. 

Beş tema mevcuttur ve incelemeler bir pencere öğesi, shortcode veya Unıversal HTML/JavaScript kullanılarak görüntülenebilir. 

4. Customer Reviews for WooCommerce  

Customer reviews for WooCommerce eklentisi müşteri yorumları, müşteri güvenini artırmak ve daha fazla müşteri çekmek için yazılı incelemeler ve fotoğraflar bırakmasını sağlar. 

Müşteri bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, yorum yapmasını isteyen bir e-postanın otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Yorum bırakanlara kupon bile gönderebilirsiniz. 

Eklenti, yorumların gerçekliğini doğrulamak için bir hizmetle de entegre olur. 

Customer reviews for WooCommerce müşteriler tarafından gönderilen fotoğrafların yanı sıra derecelendirmeleri ve oylama inceleme türlerini kullanır. Yorumlar da filtrelenebilir. 

5. Starfish reviews 

Starfish olumlu ve olumsuz yorumları sıralamak için bir huni sistemi kullanır. 

Starfish eklentisi, WordPress kontrol panelinde kuruludur. Aynı zamanda Google, Yelp, Facebook ve bir dizi başka üçüncü taraf platforma da bağlanabilir. 

İncelemenin ilk adımında, olumlu veya olumsuz bir inceleme seçeneği gösterilir. 

Olumlu inceleme seçilirse, müşteriye incelemelerini nereye bırakabilecekleri konusunda tek veya birden fazla seçenek sunarsınız. 

Olumsuz bir inceleme seçilirse, geri bildirim size geri gönderilir ve kullanıcılardan daha fazla bilgi istenebilir. 

Kullanmakta olduğunuz inceleme platformlarının kısıtlamalarına bağlı olarak, olumsuz yorumlara izin vermeme gibi bir şansınız da vardır.  

6. Taqyeem  

Taqyeem sayfalara, gönderilere ve özel gönderi türlerine eklenebilecek güzel özel incelemeler oluşturur. 

Çeşitli markalara uygun 500’den fazla Google Yazı Tipi seçeneğiyle sınırsız renk ve inceleme kriteri özelleştirmesine sahip olabilirsiniz. 

Derecelendirme stilleri puanlar, yüzdeler ve yıldızlardır. Ayrıca derecelendirme resmi için birden çok seçenek mevcuttur. İncelemeler en iyi en son ve rastgele olarak görüntülenebilir. 

Taqyeem eklentisi, arama motorlarında optimum görüntüleme için Google Rich Snippet’ları kullanır. 

Özetle 1.000’den fazla WordPress eklentisiyle seçmeye nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. 

WordPress siteniz için herhangi bir eklenti seçerken, yıldız derecelendirmesine, yorumlara ve WordPress’in en son sürümüyle uyumluluğuna dikkat edin. 

Web sitenizde müşterilerden ve müşterilerden gelen incelemeleri görüntülemek, pazarlama yapmak ve kitlenizle güven oluşturmak için eklentiler mükemmel bir yoldur. Bu yüzden WordPress web sitenizle uyumlu çalışacak bir eklenti seçmek kesinlikle denemeye değer.